Antep’te Özgür Özel’in çelengini parçalayan kişi AK Parti aday adayı çıktı

Kuzey Irak’ta Pençe-Kilit Operasyonunda hayatını kaybeden askerlerden Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem için Antep’te düzenlenen cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in gönderdiği çelengi parçalayarak provokasyon yapan kişinin kimliği belli oldu. Asker için cenaze töreni düzenlendiği sırada Özgür Özel’den gönderilen çelengi kırıp fırlattıktan sonra tekbir getiren kişinin, 2018 seçimlerinde AK Parti’den milletvekili adayı olan Kenan Öztürk olduğu ortaya çıktı.

Öztürk’ün provokasyon girişimi ise bazı AK Partili hesaplar tarafından “Vatandaş tepkisi” olarak yansıtıldı.

Öztürk’ün 24 Haziran 2018 seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğu, aday adaylığı dönemindeki tanıtım broşürünün yanı sıra, dönemin AK Parti İl Başkanı ve şu anki milletvekili Eyyüp Özkeçeci ile AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ile fotoğraflar da ortaya çıktı.

GÜRBAN DA PAYLAŞTI

Öte yandan İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban da olayın görüntüsünü paylaşarak CHP ve Özeli hedef aldı.

Gürban sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Demirtaş’a selam gönderen CHP lideri sadece Manisa’da tepki görmedi. Bugün Gaziantep’te ki şehit cenazesinde de tepki aldı” ifadelerine yer verdi.

‘PROVOKASYON OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI’

Sözcü’den Ahmet Kaya’ya konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, hayatını kaybeden askerin yakınıyla telefonda görüşerek baş sağlığı dileğini ilettiğini ve bu kişilerin kendisine, ”O kişiyi tanımıyoruz” dediğini belirtirken, olayın bir provokasyon olduğunu kaydetti. Öztürkmen şöyle konuştu:

“AKP iktidarı yine kandan, terörden, karmaşadan ve kaostan medet umar hale gelmiştir. Halka vereceği hiçbir şey olmadığını, hiç bir vaadini şimdiye kadar gerçekleştiremediğinden yine 2015 yılında Haziran-Kasım seçimlerinde olduğu gibi terörden ve kandan medet ummaya başlamıştır. Dün Gaziantep’teki şehit cenazesinde sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in gönderdiği çelenk parçalanıp atılmıştır. Bu şahıs daha önce AKP’den milletvekili aday adayı olan bir kişi. Şehitle de hiçbir yakınlığı yok. Bu şahıs cenaze sırasında da AKP eski il başkanı ve şu anki milletvekili Eyüp Özkeçeci’nin yanında durmaktadır. Bunun çok açık bir provokasyon olduğu ortaya çıkmıştır. AKP, Türk Milletinin, fakir fukara çocuklarının kanından elini çekmeli ve terörden medet ummaktan vazgeçmelidir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x