Türkiye hafta sonu Odatv okudu

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin acısını yaşarken bir yandan da seçim atmosferini yaşıyor.

6’lı Masa’nın adayının Kemal Kılıçdaroğlu’nun olmasının ardından da seçim yarışı hız kazandı.

Hafta sonunda yaşanan gelişmeleri ise Türkiye Odatv’den okudu.

İŞTE ODATV’NİN HAFTA SONU BOYUNCA SES GETİREN HABERLERİ:

Aslı Baykal, Mehmet Sevigen ve Yılmaz Ateş AKP yolunda: Kritik görüşme

Ankara’da hareketli günler yaşanırken, AKP’ye sürpriz bir ziyaret yapacak üç siyasinin adını Odatv açıkladı.

11 Şubat’ta vefat eden CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal ve eski CHP’li milletvekilleri, aynı zamanda Deniz Baykal’a yakın isimler olan Mehmet Sevigen ve Yılmaz Ateş, AKP ile yarın Ankara’da bir görüşme yapması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu’nun videolarını topladık… Ortaya çıkan gerçek: Alçakgönüllülük

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya’da depremzedelerle görüştü. Görüşme sırasında vatandaşla arasında geçen diyaloglar duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun videolarını topladık ve çocukluğunu anlattığı videolardan, kendisine hakaret eden vatandaş ile helalleşmesine kadar pek çok arşiv görüntüsüne rastladık. Kılıçdaroğlu’nun videolarından ortaya çıkan gerçek ise şu oldu: Alçakgönüllülük.

Felaketin yeni görüntüleri… Telsize yansıyan yardım çağrıları

Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sırasında yaşananlar Malatya kent merkezindeki güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülere özellikle ikinci depremde insanların yaşadığı panik yansıdı.

Akşener ve İmamoğlu gözyaşlarını tutamadı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, deprem felaketini yaşayan Hatay’daydı…

Depremzedeleri dinleyen Akşener ve İmamoğlu, enkazda kardeşini ve kardeşinin ailesini kaybeden 4 kız kardeşi dinlerken gözyaşlarını tutamadı. Akşener, kadınlardan birine sarılarak takipçisi olacaklarının sözünü verdi.

Deprem gündeme getirdi… Erdoğan’ın kaçak evleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, belediye başkanlığı döneminde neden kaçak evde oturan başkan adayı diye kendisinden bahsediliyordu? Plan hazırdı. 29 Mart 1994 seçimleri öncesinde İstanbul’un dörtte üçü kaçak binaydı ve kaçak binada oturanların çoğu Erdoğan’a oy verecekti. Samimi gözüken bu planlamanın ardındaki kurnazlık, çarpık kentleşme ve gecekondu diye yapılan villaların hikayesi bu haberde…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir