Sitedeki 80 daireyi alan Rus, gizli otel yapmış: ‘Turistler resepsiyon arıyor’

Yabancılara konut satışında liste başında yer alan illerden Antalya’da bir Rus’un aynı siteden 80 daire alarak otele dönüştürdüğü bloklar arasına da resepsiyon yaptığı ortaya çıktı.

Hürriyet Gazetesi’nden Salim Uzun’a konuşan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu, “Yabancıların Antalya’ya gelip ev alması elbette güzel bir şey. Bu da dünyada örnekleri olan bir turizm şekli. Fakat satılan 108 bin daire 108 bin ayrı kişiye satılmamış ki. Sıkıntı da burada başlıyor zaten. Bu listenin içinde 1 kişi 80 tane ev almış. Ve aynı kişi bu evleri kendi yurttaşlarına kiralıyor. Yani kendi içlerinde bir kiralama sistemi oluşturulmuşlar. Bu sistem de hiçbir şekilde denetim altında değil” dedi.

‘İKİ BLOĞUN ARASINA RESEPSİYON YAPMIŞ’

Son dönemde satışı yapılan gayrimenkul sayısının 108 bine ulaştığını kaydeden ve “Biz kayıt dışılığın önlenmesini istiyoruz” diyen Kavaloğlu, “Düşünün adam iki tane blok almış, iki bloğun arasına resepsiyon yapmış. Turist sitenin güvenliğine, ‘where is the reception’ diye soruyor. Bu hiçbir şart altında kabul edilebilir bir şey değil” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x