Seçil Erzan dosyasında ismi geçen AKP’li belediye meclis üyesi disipline sevk edildi; zabıta amiri görevden alındı!

Futbol dünyasının ünlü isimlerini dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan Seçil Erzan‘ın dosyasında adı geçen AKP Çorlu Belediye Meclis Üyesi Nuri Köşkdere, disiplin kuruluna sevk edildi. Erzan’ın Çorlu’da annesi için aldığı eve aracılık eden ve kendisinin de dolandırıldığını iddia eden Çorlu Belediyesi Zabıta Amiri Hüseyin Eligül de görevinden alındı.

Kamuoyunda “yüksek kârlı gizli fon” adıyla bilinen, 2’si tutuklu 7 sanığın yargılandığı dolandırıcılık davasının baş sanığı olan DenizBank Şube Müdürü Seçil Erzan’ın memleketi Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi belediye meclis üyesi Nuri Köşkdere, partisinin ilçe teşkilatı tarafından disiplin kuruluna sevk edildi.

DHA’da yer alan habere göre, Seçil Erzan’ın, memleketinde annesinin oturması için aldığı ve 21 gün sonra sattığı ev ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Erzan’ın evi almasına aracılık eden ve kendisinin de dolandırıldığını iddia eden Çorlu Belediyesi Zabıta Amiri Hüseyin Eligül, görevinden alındı.

Seçil Erzan, Önderler Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesi’nde 8 Aralık 2022’de bir daire satın aldı. Erzan’ın dolandırıldığı kişiler arasında bulunduğu belirtilen Çorlu Belediyesi Zabıta Amiri Hüseyin Eligül aracılığı ile alınan dairede oturacak annesinin rahat girip, çıkabilmesi için giriş kat tercih edildi.

Ekonomik olarak zora düşen Erzan, daireyi satın aldıktan 21 gün sonra, 29 Aralık 2022’de daireyi 3 milyon TL civarında bir bedelle sattı. Emlak danışmanları, bugün o bölgedeki daire fiyatlarının 8-10 milyon lira arasında değiştiğini söyledi.

Seçil Erzan’ın evi alıp, satmasında aracılık ettiği belirtilen Çorlu Belediyesi Zabıta Amiri Hüseyin Eligül ise görevinden alındı. Erzan için hazırlanan iddianamede adı geçen Eligül hakkında belediye, şikâyet gitmesi üzerine idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Eligül’ün, pasif göreve çekildiği bildirildi.

İddianamede, Eligül’ün, Erzan tarafından mağdur edildiği iddialarının ayrı bir dosya üzerinde yürütüldüğü belirtildi. İfadesi alınan Hüseyin Eligül, Erzan’ı 20 yıldır tanıdığını belirterek, yıllardır olan birikimini, evini ve otomobilini satarak kendisine verdiğini söyledi. Erzan’a önce birikimi olan 50 bin dolar verdiğini ifade eden Eligül, daha sonra 2016-2023 yılları arasında 550 bin dolar kadar para verdiğini, 1 milyon 760 bin lira kadar da para aldığını, başka da para almadığını anlattı.

İddianameden detaylar

Eşinin de annesine yardım etmesi için Erzan’ın Bozcaada’daki evinde bir süre kaldığını belirten Hüseyin Eligül, Erzan’ın kendisine bir emanet getirmesi ricasında bulunduğunu anlatarak, Bozcaada’da mimarlık yapan İbrahim K.’nin yanına gidip, kumaş poşet içine ne olduğunu bilmediği sarılı bir şey alıp, Erzan’a teslim ettiğini söyledi. Seçil’ Erzan’ın yatalak annesini Çorlu’daki evine götürdüğünü söyleyen Eligül, bir süre sonra Bozcaada’dan İbrahim K.’nin gelip, Erzan’a verdiği parayı alamadığını söyleyip, mağdur olduğunu anlattığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x