Listeye Dikkat: Bu 6 Oyun Coini Tahtadan Uçabilir!

Önde gelen kripto para analistleri, bu 6 oyun coini için yükseliş öngördü! Popüler altcoin projeleri yakın zamanda patlama yaşayabilir! İşte detaylar…

Bu 6 oyun coini yakın zamanda uçuşa geçebilir!

Blockchain teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, kripto para birimi ve oyun endüstrileri arasındaki bağ daha da güçlendi. Play-to-Earn ve blockchain tabanlı oyunların popülaritesi, bu ekosistemleri yönlendiren kripto para birimlerine olan talebin artmasına neden oldu. Bununla beraber uzmanlar, Enjin ve Axie Infinity gibi tanınmış projelerden DigiToads ve Illuvium gibi yeni girişimlere kadar 2023 yılında oyun sektörüne hakim olan ilk 8 kripto para birimini inceliyor. Bu 6 oyun coini teknik yeteneklerine ve topluluktan aldıkları destek düzeylerine göre uzmanlar tarafından dikkatlice seçilirken, önümüzdeki yıllarda oyun endüstrisi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak şekilde konumlandırılıyor.

Enjin Coin (ENJ)

Listedeki ilk proje, oyuncuların ve geliştiricilerin oyun içi ekonomi ve varlıklarla ilgili en önemli sorunlarından bazılarını ele almaya çalışan kripto para birimi Enjin (ENJ) olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içi nesnelerin sahipliği ve azlığı, Enjin’in ele aldığı kritik zorluklardan biridir. Oyuncular, Enjin ile sanal varlıklarına gerçekten sahip olabilir ve bunları güvenli ve açık bir ortamda takas edebilir. Bu, oyuncuların sanal varlıklara tıpkı gerçek dünya değerine sahip olabilecek somut mallarda olduğu gibi yatırım yapabilecekleri anlamına gelir.

Blockchain teknolojisine dayanan Enjin’in platformu, geleneksel merkezi sistemlerden daha şeffaf ve güvenli olan merkezi olmayan bir sistem sağlar. Enjin’in platformu aynı zamanda piyasaya sürülen oyunlara entegrasyonu kolaylaştırarak, oyunlarına blockchain teknolojisini dahil etmek isteyen içerik oluşturucular için kullanışlı bir seçenek haline getiriyor. Enjin, ayırt edici değer teklifi nedeniyle, Microsoft, Unity ve Atari dahil olmak üzere oyun sektöründeki birçok önemli şirketle şimdiden işbirliği yaptı. Bu ittifaklar sayesinde Enjin, daha geniş bir kitleyle bağlantı kurabilecek ve teknolojilerini ek oyunlara dahil edebilecek. Anlık olarak Enjin Coin (ENJ), 0,366808 dolardan işlem görüyor.

Axie Infinity (AXIE)

Bir başka blockchain tabanlı oyun coini olan Axie Infinity (AXS) de oyun endüstrisinde devrim yarattı. Günlük bir milyondan fazla aktif kullanıcısı ile Ethereum ağındaki en sevilen merkezi olmayan uygulamalardan (DApps) biri haline geldi. Axie Infinity, kullanıcıların oyuna katılarak NFT’leri ve oyunun yerel kripto para birimi olan AXS’i edinebilecekleri yeni bir Play-to-Earn oyunudur.

Oyun, rol yapma oyunları, ticaret kartı oyunları ve strateji oyunlarının özelliklerini birleştiriyor. Axies adı verilen fantezi hayvanları oyuncular tarafından toplanır, yetiştirilir ve dövüşür. Her Axie farklıdır ve kendi özellik, nitelik ve beceri koleksiyonuna sahiptir. Axies takımlara bölünebilir ve oyuncular ödüller kazanmak için diğer takımlara karşı yarışabilir.

Oyuncular oyuna katılarak, görevleri tamamlayarak ve savaşta zafer kazanarak AXS ve NFT’ler alabilirler. Bu coinler, kripto para birimi borsalarında gerçek parayla takas edilebilir ve bu da kullanıcılara video oyunları oynarken para kazanmaları için bir yol sağlar. Sonuç olarak Axie Infinity, oyunculara para kazanmaları ve dijital varlıklar edinmeleri için yeni şanslar vererek blockchain teknolojisinin oyun sektörünü alt üst etme potansiyelini gösterdi. Axie Infinity’nin blockchain oyun potansiyelini artıran popülerliği ve başarısı nedeniyle birkaç oyna kazan oyunu yaratıldı. Oyun coini AXS coin, anlık olarak 8,07 dolardan işlem görüyor ve 931 milyon dolarlık piyasa değerine sahip bulunuyor.

Sandbox (SAND)

The Sandbox (SAND) adlı blockchain tabanlı sanal dünya oyun coini, kripto para oyun sektöründe oldukça popüler hale geldi. Sandbox, kullanıcıların oyun içi görevleri yerine getirerek, etkinliklerde yarışarak ve platform pazarında sanal ürünleri listeleyerek SAND coinleri alabilecekleri, oynayarak kazanılan bir iş modelidir. SAND coin, Sandbox’ın birincil kripto para birimidir ve oyun içi ürünler, arazi ve diğer varlıkları satın almak için kullanılabilir. 

Kripto para birimlerine yatırım yapmakla ilgilenenler için, önemli kripto para borsalarında da alınıp satılabilir. Atari, Square Enix ve RollerCoaster Tycoon, The Sandbox’ın iş birliği yaptığı oyun endüstrisindeki tanınmış isimlerden sadece birkaçı. Bu ittifaklar sayesinde platform, tanınmış oyun markalarını sergileyebilir ve kullanıcı tabanının çekiciliğini genişletebilir. Anlık olarak oyun coini SAND, 0,606492 dolardan işlem görüyor.

Gala (GALA)

Gala (GALA), Web3 oyun sektörü için bir başka popüler altcoin projesi olarak karşımıza çıkıyor. Oyun ve sanal dünyalar düşünülerek oluşturulmuş açık kaynaklı bir blockchain teknolojisidir. Oyunculara katılımları için teşvikler kazanma seçeneği sunarken, içerik oluşturuculara oyunlarını oluşturmak ve pazarlamak için ihtiyaç duydukları araçları sağlar.

Proof-of-Stake with Trust (PoST) olarak bilinen Gala’nın kendine özgü mutabakat süreci, Gala’nın temel özelliklerinden biridir. Bu yaklaşım, geleneksel Proof-of-Work (PoW) sistemlerinden daha etkili ve daha az enerji tüketiyor çünkü doğrulayıcılar hesaplama kapasitelerinden ziyade itibarlarına göre seçilebiliyor. GALA coinlere olan talebin, Gala ekosistemine daha fazla geliştirici ve oyuncu katıldıkça artacağı ve bunun da değerde önemli bir artışa neden olabileceği tahmin ediliyor. GALA, 0,03841662 dolardan işlem görüyor.

ApeCoin (APE)

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere oyun topluluğu, nispeten yeni ApeCoin (APE) kripto para birimini sevmeye başladı. NFT’ler ve oyun içi varlıklar da dahil olmak üzere birçok kripto para birimi ve token’ın trade edilmesini sağlayan ApeSwap platformu, ApeCoin’in ayırt edici özelliklerinden biridir. Sonuç olarak, oyuncular ve oyun yaratıcıları artık merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan varlık alıp satabilecekleri benzersiz bir piyasaya erişime sahip.

ApeCoin, oyun endüstrisine olan bağlılığını gösteren Illuvium ve Kingdom Karnage gibi bir dizi video oyunu projesiyle de işbirliği yaptı. Bu ortaklıklar ApeCoin’in alımını, onu destekleyen altyapıyı ve bir bütün olarak oyun pazarının genişlemesini hızlandırabilir. Anlık olarak APE, 4,05 dolardan işlem görüyor.

Illuvium (ILV)

Listede bir sonraki sırada, oyun sektörünü hedefleyen nispeten yeni bir kripto para birimi girişimi olan Illuvium (ILV) var. Proje, Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilmiş açık dünya, merkezi olmayan bir rol yapma oyunudur. Oyuncuların toplayabileceği, yetiştirebileceği ve savaşabileceği Illuvyals adlı olağandışı canavarlara sahiptir. Bu hayvanlar, oyun boyunca çeşitli şekillerde kullanılabilir ve değişen özelliklere ve becerilere sahiptir. Çoğu P2E projesinde olduğu gibi Illuvium, Illuvials’ı temsil etmek için NFT’ler kullanır. 

Illuvium ekosistemi, kullanıcıların oyun yoluyla ILV coinleri edinmelerini sağlayan ve kendi kendini idame ettirmesi amaçlanan yerleşik bir ekonomiye sahiptir. Oyuncular hedefleri tamamlayarak, diğer oyunculara karşı yarışarak veya sadece Illuvials’larından coin alabilirler. ILV coin, mevcut Illuvial’ları iyileştirmek, yenilerini satın almak veya oyuna eklentiler yapmak için kullanılabilir. Illuvium ekibi deneyimli oyun tasarımcıları, blockchain uzmanları ve geliştiricilerden oluşuyor ve oyunlarının kripto para endüstrisindeki en popüler oyun girişimlerinden biri olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir